Technologia

Technologia

Sitodruk

Sitodruk jest technologią wykorzystywaną do druku jedno- i wielobarwnego, zarówno przy zamówieniach o średnim, jak i bardzo dużym nakładzie, także przy druku wielkoformatowym.
W Graficolor drukujemy metodą CMYK oraz kolorami wg Pantone, używając farb rozpuszczalnikowych, UV, fluorescencyjnych, fotoluminescencyjnych, tablicowych, metalicznych, kleju oraz farb specjalnych. Posiadamy cztery kompletne linie produkcyjne sitodruku (największy format to 220cmx140 cm) oraz tunel UV.

 

Zalety sitodruku:

• możliwość drukowania praktycznie na każdym, płaskim podłożu o niemal dowolnej grubości (od papieru, folii i tektury, poprzez różnego rodzaju płyty z tworzyw sztucznych, po metal i drewno)
• wyrazistość i trwałość kolorów
• odporność nadruku na działanie czynników atmosferycznych

 

 

Druk cyfrowy

Technologia druku cyfrowego polega na dostarczaniu materiałów do urządzania drukującego w postaci danych komputerowych. Obraz drukowy tworzony jest bezpośrednio w maszynie drukarskiej - w miejscu, gdzie rozpoczyna się druk. Drukarnia Graficolor dysponuje czterema wysokojakościowymi ploterami do druku cyfrowego, płaskim ploterem UV Jeti Mira firmy Agfa z możliwością zadruku sześcioma kolorami, bielą i primerem, który zapewnia nie tylko wysoką jakość oraz wydajność (do 206 m2/h), ale także wszechstronność druku. Ploter posiada płaski stół o wymiarach 3,2mx2,69 m, co daje możliwość zadruku dowolnych tworzyw. Wyposażony jest także w opcję roll-to-roll, która pozwala zrealizować druk na różnego rodzaju materiałach giętkich.

 

Zalety druku cyfrowego:

• krótki czas realizacji (w momencie przygotowania wersji elektronicznej, publikacja może zostać natychmiast wydrukowana i dostarczona do odbiorcy lub poddana dalszej obróbce)
• ekonomiczny nawet w przypadku niewielkiego nakładu (gdy druk offsetowy lub sitodruk stają są nieopłacalne)
• efektywny przy różnorodności zamówienia

 

 

Prace wykończeniowo-introligatorskie

Posiadamy rozbudowany park maszyn wykończeniowych oraz introligatorskich. W wykańczalni odbywają się prace z użyciem m.in. gilotyny, frezarki, sztanctygla, giętarek, nacinarki, laminatora, trymera i wielu innych urządzeń. Dzięki temu, zadania wykonujemy kompleksowo - bez konieczności korzystania z pomocy podwykonawców. Pozwala to obniżyć koszty produkcji i skrócić terminy realizacji zleceń.

Skontaktuj się z nami!

Znajdziemy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie.

Graficolor Sp. z o.o.
ul. Staroprzygodzka 137
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel./fax:   62 505 70 67
e-mail:    biuro@graficolor.com.pl

*
*
*